forum

Best of ~~2016~~Monstrata

posted
Total Posts
3
Topic Starter
oralekin
Best of 2016 oylamasının sonuçları açıklandı. Bu sonuçlar ve ağırlaştırma sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Burada tam olarak ulaşılır olmayan bazı istatistikleri yazdım.

Best of 2016 Sonuçları Duyurusu
Sonuçların tablosu

Bazı İstatistikler
Oylamada toplam 1265 map var. Bunların 439'u 100'den fazla ağırlıksız oy aldı. Bu 439 mapin arasından sadece 21'i binden fazla oy aldı. 1 map hiç oy almadı.

Kazanan harita hakkında:

9mm Parabellum Bullet - Inferno

1. Ortalama ağırlık: 1.2122; bütün maplerin ortalama ağırlığının 1.8 katı
  2. Ağırlıksız oy sayısı: 3704; ortalamanın 25 katından fazla, toplam oyların %2.55'i
  3. Ağırlıklı puan: 4490.088; ortalamanın neredeyse 40 katı; toplam puanın %3
  4. Hem skor hem ağırlıksız oylarda birinci
  5. Skorlara göre ikinci olanTower Of Heaven'dan 2442.5 daha fazla puan aldı.
  6. Oylara göre ikinci olan Road of Resistance'tan 1187 daha fazla oy aldı.

Ortalama ağırlık hakkında:

1. Bütün maplerin ortalama ağırlığı: 0.7277
  2. En yüksek ortalama: Miyuki Hashimoto - Gensou Roukaku by Tsukuyomi (Bir oy aldı)
  3. 100'den fazla oy alan en yüksek ortalama: Haitai!, 1.3432 (1403 oy)

Benim düşüncelerim
osu!standard kategorisinde doğal olarak Monstrata ilk üç yerin ikisini aldı. Bence bunun nedeni ağırlaştırma sisteminin zorluğu az olan ve oyuncunun çok oynamış olduğu mapleri tercih etmesi. Ağırlıksız oylara göre en çok oy alan üç mapi gösteren bu resimden belli olduğu gibi, daha çok oynanan Road of Resistance mapi, daha fazla oy aldığı Zen Zen Zense mapinden çok daha aşağıda. Ağırlaştırma sisteminin oy veren oyuncunun oynadığı mapin zorluğunu baz alması nedeniyle 9mm Parabellum Bullet - Inferno mapinin daha kolay zorluklarını oynayıp, popüler olduğu için oy veren oyuncuların oyları sonucu bence olması gerkenden fazla etkiledi. Road of Resistance'ın tamamlanma sayısının az olması ve tek diffinin zor olması oy ağırlığının çok azalmasına neden oldu. Bunlar bir yana, ağırlaştırma sistemi olmasa bile 9mm Parabellum Bullet - Inferno zaten kazanacaktı. Thanks Mr. Monstrata. Hepinizin yorumlarını merak ediyorum, özellikle diğer modların mapleriyle ilgili yorumlar benim için çok değerli (ingilizceden ana diline google translatelemek zorunda kalmak FTW)

Üst kutuya ekliyeceklerim var ama bunu hemen yayınlamak istedim :D
Fl4ndre Scarlet
Monstrata bu krdş ne bekli10
-Kanzaki
bana sorarsan inferno nun mappinginde çok ekstrem yada güzel birşey yok yani yüksek oy alma sebebi aslında ez pp mapı olması map kısa,zor değil ve stream üstüne çoğu diff de iyi pp veriyor en zor 2 diff abartı veriyo zaten
Please sign in to reply.

New reply