forum

Top10 osu!mania Polish players 2016 - tworzenie filmu

posted
Total Posts
30
Topic Starter
Tidek
Witamy w głosowaniu na top10 najlepszych graczy osu!manii w Polsce na rok 2016!


W porównaniu z poprzednią edycją, łatwo można zauważyć, że nasze community bardzo się powiększyło i mamy dużo nowych świetnych graczy zarówno na 4K jak i 7K o innych keymodach nie zapominając. Tak więc jesteśmy pewni, że w tym roku będzie o wiele ciekawiej!

Organizacją głosowania i stworzeniem filmiku zajmuje się Polish Mania Community (PMC). Postanowiliśmy w tym roku lekko zmienić reguły głosowania. RADZĘ SIĘ Z NIMI ZAPOZNAĆ, gdyż głosy które będą odbiegały od regulaminu głosowania będą automatycznie ignorowane (zostanie wysłana wiadomość do autora głosu z prośbą o poprawę postu).

Reguły dotyczące głosowania:

  • 1. Aby brać udział w głosowaniu należy spełnić dwa podstawowe warunki:
  1. Należy posiadać przynajmniej 1500pp w trybie osu!mania,
  2. Konto istnieje dłużej niż pół roku.
    2. Będą brane pod uwagę tylko posty które zawierają równe 10 osób,
    3. Można głosować tylko na osoby znajdujące się na liście w celu uniknięcia głosów na osoby, które nie wyznaczają się żadnymi większymi osiągnięciami w trybie osu!mania,
  3. Jeśli ktoś uważa, że osoba, która ma predyspozycje do wystąpienia w top10 została pominięta, może ten fakt zgłosić, a organizacja to rozpatrzy,
    4. Nie można głosować na siebie,
    5. KOLEJNOŚĆ GŁOSÓW MA ZNACZENIE!!! Pozycja gracza jest punktowana, za pierwsze miejsce jest 10 punktów, a kolejne pozycje są warte proporcjonalnie mniej,
    6. Każdy keymode się liczy! nie ma podziału na 1K-10K, jest to wybór głosującego jaką wage przyjmuje do poszczególnych keymodów,
    7. W ramach możliwości, uzasadnić wybór każdej osoby w top10. Dzięki temu możemy zdobyć ciekawe informacje na temat graczy oraz pewność co do osoby głosującej,
    8. Data zakończenia głosowania to 30.11.2016 23:59. Głosy po tym terminie nie będą brane pod uwagę.
MrDorian
#pierwszy
  • 1.Hudonom
    2.SitekX
    3.Kamikaze
    4._underjoy
    5.Modren
    6.Wojek325
    7.LolimeisterTDS
    8.Tidek
    9.Xylo
    10.Grubonom
dlaczego mnie nie ma ;;;
_underjoy
1. Hudonom - chyba nie muszę mówić czemu
2. SitekX - skillbooster i świetny we wszystkim czego dotknie, nawet 9K.
3. Tidek - spierdalaj niektóre scory z 4K dalej nie do ruszenia przez resztę graczy, acc i zdolność gry SV daje go wysoko w rankingu
4. wojek325 - jedna z największych nowości w 2016, bardzo duże tempo progresu i obecnie zarówno w 4K, 5K jak i 7K pokazał że należy do czołówki
5. Transformau5 - pokazał że ma znakomite consistency, oraz potrafi grać LN zarówno na 4K jak i na 7K. Oprócz tego wysoki ogólny skill na 7K, gdyby miał więcej czasu/chęci do gry to z łatwością mógłby być jeszcze wyżej.
6. Krolxp - co prawda nie udziela się aż tak, ale niektóre jego wyniki z 4K przyprawiają o gęsią skórkę i ogólnie krol smash.
7. -Kamikaze- - poprawił się dość znacząco w 4K, umie grać dobrze 7K i 8K. Nie zaszalał jakoś znacząco w 2016 (bo blabla mapowanie blabla pickowanie blabla nie chce mi sie) ale za ogólny dorobek zasłużył na swoje miejsce.
8. Modren - wyszedł z regresu i powbijał naprawdę dobre scory 7K, niestety brakuje mu skilla w 4K, a jego forma w 7K też bywa chwiejna. Oprócz tego 9K.
9. Ereedon - król smętów, ale jak chce to naprawdę potrafi przywalić dobrym scorem na 7K, zwłaszcza na LN które niewielu gra lepiej od niego.
10. LolimeisterTDS - naprawdę poprawił się jeśli chodzi o 7K, na BMSowych mapach naprawdę pokazuje że trzeba się z nim liczyć. Na 7K+1 jest jednym z lepszych graczy.
Xylo-
1. Hudonom
2. SitekX
3. -Kamikaze-
4. _underjoy
5. Modren
6. Tidek
7. LolimeisterTDS
8. Ereedon
9. Transformau5
10. wojek325
Moskas
1. Hudonom
2. SitekX
3. _underjoy
4. Tidek
5. -Kamikaze-
6. Modren
7. Ereedon
8. wojek325
9. LolimeisterTDS
10. Transformau5
Janko
Kurde ciężki wybór. Bardzo ciężki ale moim zdaniem tak to sie przedstawia
1. Hudonom
2. SitekX
3. Tidek
4. -Kamikaze-
5. _underjoy
6. Krolxp
7. Modren
8. Transformau5
9. LolimeisterTDS
10. wojek325
capsafangirl
-∞ - TALIA, PRINCESSE DE XERIS
0 - legiss
a - aaaaaaaaaaaaaaaaaa

1 - Hudonom
2 - SitekX
3 - _underjoy
4 - -Kamikaze-
5 - Tidek
6 - Ereedon
7 - Modren
8 - Transformau5
9 - wojek325
10 - iGrzes

obiektywnie pisząc, Krolxp powinien tu być
ale nie umiem w ocenienie tylko 4k gracza
stepmemowcy, brońcie go, co
SitekX
1. Hudonom - absolutny król manii w Polsce, o ile na 4K jest pare osób zdolnych zbliżyć się lub przebić troche jego wyniki, to przy 7K jest absolutnym królem i póki co każdy z nas może pomarzyć o takich wyczynach.
2. _underjoy - nieskończona stamina, najlepsze LNy (na 4K) oraz jacki w Polsce, szybko uczy się 7K i wierzę, że będzie naszym podstawowym filarem na przyszłym MWC7K. Obecnie jest gościem, który z każdym dniem coraz bardziej zaczyna mnie przerażać swoimi umiejętnościami na siedmiu klawiszach.
3. Tidek - w poprzednim głosowaniu na top10 absolutny król 4K, w tym roku nie jest inaczej (według mnie) lecz są osoby zdolne już go przebijać na poszczególnych typach map. Czym się wyróżnia? Na pewno jest to nadzwyczaj dobra umiejętność grania SV map, dzięki której na MWC 4K mieliśmy szanse wygrywać (oczywiście posiada więcej mocnych stron, ale aż tak rozpisywać się już nie będę ;) ). Obecnie uczy się grać 7K dzięki czemu daję mu trzecią lokatę w tym rankingu.
4. wojek325 - prędkość jego progressu jest nieziemska z naciskiem na 4K, 5K oraz 7K. Człowiek z bardzo dobrym speedem oraz umiejętnością jackowania głównie na 4K i 5K, zaś na 7K potrafi codziennie poprawiać swoje wyniki. Jeśli to się nie zmieni, to za rok z pewnością powalczy tutaj o podium.
5. Transformau5 - gracz, który pokazuje swoje mocne strony tam, gdzie każdy umiera. Jego mocną stroną jest zdecydowanie 7K i skomplikowane mapy z trudnymi do readowania LNami. Pomimo małej ilości występów na MWC, zawsze pokazywał się z najlepszej strony. Pod względem 4K, z bardzo dobrej strony pokazał się na MP4K zajmując czwarte miejsce w kraju.
6. -Kamikaze- - w tym roku już nie grał tak dużo, ale mimo to nadal potrafi przywalić mocnymi wynikami. Hejter 4K i Apostoł głoszący Dobrą Antimetę wsród Polaków. Nadal jeden z najlepszych graczy 8K w kraju.
7. Modren - nasz kapitan z MWC7K, który na jesień zawsze przeżywa swoje regressy. Najlepszy gracz 9K w Polsce. Na 7K wykazuje się na wolniejszych mapach z LNami i/lub SV. Wierzę, że i w nastepnej edycji MWC7K będzie nas godnie prowadził.
8. Ereedon - dla niektórych Smętodon, jeszcze całkiem niedawno posiadał najlepsze umiejętności grania LNów na 7K (oczywiście nie wliczając w to Hudonoma). Człowiek, który jak naprawde chce to potrafi powalić polskie topki. Na innych keymodach już tak się nie wyróżnia.
9. iGrzes - pod względem progressu, zaskakuje jak wojek325. Gracz obecnie skupiający się na 7K. Poza umiejętnościami grania SV map, niezbyt się wyróżnia od reszty, gdyż jego umiejętności są wyjątkowo zrównoważone. 4K także nie jest mu obce.
10. LolimeisterTDS - ostatnio zaskakuje wynikami na 7K w oczywiście pozytywnym znaczeniu tego słowa. Myślę, że to własnie on uzupełni nasze braki w składzie na przyszłe MWC7K. Jego mocną stroną jest także 8K, zbliżył się już do Kamikaze i wkrótce go zapewne przebije.

Nawet nie sądziłem, że wybór tych dziesięciu graczy będzie taki trudny.
Edit:
odgapiając od paru ludzi także pochwalę kilka osób za swoje dokonania, te top10 jest zdecydowanie za małe, żeby każdego tutaj pomieścić.
Krolxp - Twój skill na 4K jest na bardzo wysokim poziomie, gdyby to było top10 dla samego 4K, podium byłoby pewnym miejscem dla Ciebie. Niestety brak umiejętności na innych keymodach wykluczył Cie z mojej wizji top10 lecz musisz wiedzieć, że Twoje wyniki na 4K są naprawde dobrą (dla mnie) motywacją do progressu (pamiętne We Luv Lama ;) )
Hentu - nie znam osobiście ale z pewnością wyróżnia się od zdecydowanej większości topowych graczy w Polsce. Co mam na myśli? Jako jeden z niewielu od samego początku skupił się na 7K i regularnie poprawia swoje umiejętności. Kto wie, może to on namiesza za rok w naszej topce?
Moskas i ArchGMSati - konkurencja była mocniejsza tym razem. W większej mierze dlatego, że najpóźniej zaczęliście uczyć 7K. Jeśli odbędzie się druga edycja MP4K i weźmiecie w niej udział to jestem pewien, że pokażecie na co Was stać.
Xylo- - najbardziej wyjątkowy gracz z tej dolnej części topki, ten, który namawia każdego do grania LNów i ten, który te LNy potrafi ujarzmić (niestety tylko na 4K taki z niego kozak). Ten gościu jest w stanie passnąć mapy przy których ja nadal potrafię paść, wielki szacun za to!
-Dorek-
Dobra teraz na serio

1 - Hudonom
2 - SiteX
3 - _underjoy
4 - Tidek
5 - -Kamikaze-
6 - Krolxp
7 - Modren
8 - wojek325
9 - LolimeisterTDS
10 - Foxylis
ω - Legiss
Miq
1. Hudonom
2. SitekX
3._underjoy
4. Tidek
5. -Kamikaze-
6. Krolxp
7. Modren
8. wojek325
9. Transformau5
10. Ereedon
Modren
A więc...

#1. Oczywiście Hudonom- Jego poziom umiejętności jest po prostu azjatycki XD
#2. SitekX- On pokazał, że można zostać graczem o naprawdę wysokich umiejętnościach w czasie krótszym niż inni. Kradł mi moje boosty! XD
#3. _underjoy- No nie wiem co tu powiedzieć. Świetnie gra BMS'y i ogólnie jest potężnym graczem.
#4. Tidek- Według mnie to wciąż najlepszy gracz 4K w Polsce, lecz jego mniejszy poziom 7K spowodował, że nie mogę go postawić wyżej.
#5. -Kamikaze-- Człowiek antimeta. Wyróżnia się umiejętnościami na 8K, za co duży +.
#6. Wojek325- Sitekv2 tylko jeszcze nie wysoko w rankingu :v
#7. Transformau5- Jego aktywność może być mniejsza od innych, ale jest ona konkretna.
#8. Krolxp- Tego gracza wyróżnia Hidden. Jest on naprawdę potężny na 4K tak, że konkuruje, a czasem przewyższa innych Polskich graczy 4K.
#9. Ereedon- Bardzo dobry gracz na LN'ach co go wyróżnia wśród innych graczy.
#10. EDIT: LolimeisterTDS- Ukryty rak, który po cichu grał BMS'y i zaczął naprawdę Cisnąć.
Wiem, że tak skromnie się rozpisałem, ale nie mam pomysłu co dopowiedzieć. Nawet nie wiem czy mówię prawdę :?
bLAcKX
1. Hudonom
2. SitekX
3. _underjoy
4. -Kamikaze-
5. Tidek
6. wojek325
7. Modren
8. Ereedon
9. Krolxp
10. Transformau5
Kamikaze
1. Hudonom - Niezmiennie od lat krój polskiej osu!manii, z roku na rok coraz bardziej niszczy. Zniszczył także nasze MP4K pomimo ogromnych starań Sitka.
2. SitekX - Przeszedł w ciągu roku z walczącego o miejsce w składzie na MWC 2015 do całkowitego niszczyciela wyników i motywacji reszty kraju. Niesamowity progress i wysokie ambicje plus coraz większa różnorodność w skillsecie Sitka (po ogarnięciu 9K na porządnym poziomie) sprawia że w tym momencie nie może mu zagrozić praktycznie nikt. Nie bez powodu był #2 w naszych Mistrzostwach Polski i to po tiebreakerze.
3. _underjoy - Mimo iż nie był to jego rok jeśli chodzi o 4K, to jednak zrobił bardzo mocny postęp na innych keymodach, szczególnie na 7K. Jest w obecnym momencie jedynym graczem który może dotrzymać kroku Sitkowi na 7K innym niż oczywiście Hudy.
4. Transformau5 - Po dość mało aktywnym pierwszym półroczu bardzo mocno zabłysnął na MP4K, gdzie wyeliminował underjoy'a i doszedł do #4 na turnieju. Od tamtego momentu szedł prosto w górę. Zdecydowanie wyróżnia się na 7K, gdzie ostatnimi czasy kręci bardzo mocne wyniki.
5. wojek325 - Objawienie drugiej połowy roku. Znany ze swojego speeda na 4K zaczął przenosić go na 7K i zanotował niesamowity postęp, praktycznie od hardów przechodząc na robienie mocnych wyników na 6* mapach
6. Tidek - W dalszym ciągu potęga jeśli chodzi o 4K, ale jego reżim dobiega końca. Dość słaby rok pralki, chociaż zaakcentowany wygraną z Hudonomem w post turniejowym meczu na MP4K i bardzo dobrą postawą na MWC. Z biegiem czasu staje się również coraz groźniejszy na innych keymodach, jednak jeszcze daleka przed nim droga by być w absolutnej czołówce poza 4K.
7. Modren - Przyzwoity wynik największego weterana 7K w kraju. Dobra postawa na MWC 7K gdzie doszliśmy do półfinału, #5 na MP4K i mocna druga połowa roku ogólnie jeśli chodzi o wyniki na 7K i 9K. Dalej jednak czegoś brakuje, coś nie styka, to jeszcze nie jest Modren w pełnym potencjale, jest jednak na dobrej drodze do tego.
8. Ereedon - Dobra postawa na MWC i pomimo ciągłego smęcenia Eree staje się coraz mocniejszym na LNowych mapach, gdzie potrafi zagrozić każdemu.
9. LolimeisterTDS - Przez większość roku mało widoczny, starannie budujący swojego skilla na różnych keymodach gracz, który dopiero teraz zaczyna pokazywać na co go naprawdę stać w osu!manii po długich wojażach na BMS. Mocny kandydat na nowego #1 8K i topowego gracza 7K w Polsce.
10. iGrzes - Moje osobiste zaskoczenie roku. Pojawił się znikąd na MP4K i zabłysnął wyjściem z grupy i bardzo mocnymi umiejętnościami na SV mapach czym dorównuje mi i Tidkowi. Od czasu MP4K bardzo mocno i stabilnie poprawia mu się skill zarówno w 4K i 7K i sądzę iż w przyszłym roku może to być nasza dzika karta na MWC, jeśli będzie się dalej rozwijał w takim tempie.

Honorowe miejsca ponieważ za mało mam miejsca:
Oktawia - no rozjechała mnie jak walca na MP4K, acc power
Krolxp - Ciągle cholernie mocny na 4K ale nie dał rady zagrać na MWC, na MP4K odpadł w fazie grupowej i nie pokazał zbyt dużo nadzwyczajnych rzeczy w tym roku poza paroma momentami dlatego wolę zagłosować na nowe talenty
Grubonom - Bardzo mocny środek roku na 4K, #3 na MP4K, ale oprócz tego nie pokazał nic i jednak została plama po MWC
Xylo- - Bardzo obiecujący na 4K, zaczyna także radzić sobie na wyższych keymodach, jak poprawi acc i będzie dalej się rozwijał to jest spora szansa na top 10 za rok
Moskas - Dość dobry rok tego gracza, ale jak dla mnie nie wyrósł jeszcze ponad przeciętność jeśli chodzi o absolutną topkę, wiecznie krąży w drugiej dziesiątce rankingu krajowego
YukkiNoKettei - Wierzymy w ciebie, top 50 soon
Arkitev
1. Hudonom
2. SitekX
3. _underjoy
4. Tidek
5. Krolxp
6. Transformau5
7. -Kamikaze-
8. wojek325
9. Modren
10. Ereedon
Kroly-
Jeśli mam głosować:
#1 Oczywiście Hudonom - Nawet, że najbardziej wyróżnia się skillem na 7k i to na światowym poziomie, pokazał oczywiście także, jak zamiatać na 4k. Wciąż posiada skill na poziomie ET. Nic dodać, nic ująć. Tylko trzymaj swój poziom...
#2 SitekX, - Boost to akurat ma znaczenie ^^ Jak nie 4k to inne keymody zaczął ogarniać z łatwością. Dla mnie lekkim zaskoczeniem było posiadanie stamimy gdzie mógł wykonać naprawdę wymagające mapy pod staminę jak We Luv Lama czy Pacific Girls. W szybkim czasie opanował granie innych keymodów, zwłaszcza 7k. Mam nadzieję, że Meteor Shower passniesz.
#3 Tidek - Jego Accuracy i kontrola wciąż góruje nad nami wszystkimi, Jedynie co tylko można poprawić to tylko stamina. Wciąż króluje nad 4k Może wkrótce będzie progresował na 7k tak szybko jak sitek boostuje.
#4 _underjoy - Nie pochlebiłbym za bardzo 4k... jedynie co bym powiedział dobrą rzecz to wciąż króluje nad jackami i trillami, gdzie są naprawdę wymagające oraz wciąż króluje na LNach. Za to większość czasu oddał się 7k gdzie na początku potrafił wyspamić ale obecnie to pokazuje klasę. Jeśli chodzi o skilla na 7k to prawie równy Sitkowi. Stamina wciąż niezawodna.
#5 wojek325 - Sitek v2, szybko się nauczył 7k i zaczął mieć lepszą kontrolę i reading na 4k. Też potrafi zaskoczyć. Jeszcze ma szansę na zboostowanie do wyższego poziomu i dorównaniu innym czołowym graczom w graniu na 4, 5, 7 czy 8k.
#6 Transformau5 - Wyróżniający się ogólnie na 4k i 7k. Nawet, że niżej w rankingu, stanowi zagrożenie dla innych jeżeli chodzi o umiejętności. On pokazuje mocniejszą stronę jeśli chodzi o bardziej skomplikowane patterny.
#7 Ereedon - Człowiek-regres - Nawet jak smęci, że nie potrafi grać to jednak się wyróżnia graniem LNów 7k na wysokim poziomie.
#8 Foxylis - Człowiek, który pojawił się z nikąd. Poparłym go bardziej, skill powyżej przeciętnej ale wiem, że wyciśnie nawet więcej. Czeka go sporo i na pewno się jemu uda.
#9 Modren - Jego wyróżnia dobry poziom gry 7k każdego typu... 4k... takie średnie... mając nadzieję, żę poprawi i złapie jakiegoś boosta ^^
#10 -Kamikaze- - Antimeta, BN, zagra każdy keymod, nieważne czy 4k,5k czy nawet 9k ale średnio było można u mnie zauważyć jakieś zaskoczenia. Ale jednak granie wszystkich keymodów na ponad przeciętnym poziomie sprawia, że i tak nie ma sobie równych w PL.


HONORARIUM:
Xylo- - Za to że mi skopałeś tyłek na MP4k w fazie grupowej (Ale nie wiem, kiedy ci puchar załatwię). Jakbym znał mappoola, to byłoby... inaczej... XD Dzięki tobie i komemtatorom na MP4k zyskałem przydomek "Enigmy"
SitekX (znowu) - Jakby nie twoje boosty na 4k to nigdy nie wziąłbym się w garść i nie próbowałbym cię przebić na staminówkach. To mnie właśnie mnie trzyma na powrocie do skilla w manii.
Oktawia - za Acc Max v2. Większość na pewno by zazdrościła tobie takiego accuracy.
Benzopirene
1. Hudonom
2. SitekX
3. _underjoy
4. Tidek
5. wojek325
6. Transformau5
7. LolimeisterTDS
8. Modren
9. -Kamikaze-
10. Krolxp
iGrzes
1. Hudonom - Wahałem się czy nie dać Sitka, ale jednak z respektu dla tych wszystkich scorów hudy wygrywa. Gałganie zacznij grać te LNy bo w końcu stracisz to #1 :^)
2. SitekX - Ciągły progres zarówno 4k i 7k, ostatnio nawet 9k, zdecydowany kandydat na top 1. You can do it Sitek #I_BELIEVE
3. _underjoy - Panie dej me swoje jacki i LNy 4k :^) Do tego progres na 7k miażdżący. Zasłużone 3 miejsce
4. Tidek - Klasa sama w sobie. Światowy poziom 4k, jak by się za 7k zabrał to by wszystkich nas zaorał :D
5. -Kamikaze- - Naczelny leń pmc, gdyby ruszył tyłek i zaczął troche więcej grać zaszedł by dużo dalej
6. Modren - Tak jak mówił Kami, coś nie styka i to jeszcze nie jest to, ale myśle że jak jebnie boostem to wyskoczy dużo wyżej, bardzo mocne 7k
7. wojek325 - "niedługo strace to top10" NO NAPEWNO xD W życiu go nie przebije, kozak wyniki na 4k i 7k, szybki progres
8. Krolxp - 4k speeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeed
9. LolimeisterTDS - Pokazał co potrafi ostatnio przebijając większość moich jakże wyszlifowanych wyników 7k <smutnażaba.img> Troche gorsze 4k jednak myśle że miejsce w top10 jak najbardziej zasłużone
10. ArchGMSati - Nie wiem dlaczego nikt na niego nie głosuje, dzik na 4k zdecydowanie mnie przewyższający, ostatnio wziął się za 7k i progresuje jak pojebany aż się boje że mnie zaraz przebije D:

Ciężko było wybrać, ale myśle że topka całkiem accurate. Szykują się podboje na mwc 7k w tym roku :D To by było na tyle *flies away*
Topic Starter
Tidek
No to czas żebym ja zarzucił głosami.

Nie będę oszukiwał, dawno nie miałem takiego problemu kogo wybrać na daną pozycje, tyle talentów, a tak mało miejsca.

Dobra, nie przedłużając, moje typy:

1. SitekX - TAK K**WA, SITEK IKS A NIE HUDONOM. Jest to oczywiście wybór uzasadniony i mam na to swoje argumenty, dlaczego Sitek a nie Hudy ma pierwsze miejsce. Otóż fakt faktem, poziom Hudego na 7K jest jednym z najwyższych na świecie i bez problemu rozgramia resztę polskiej topki na tym keymodzie, lecz według mnie jest to jedyna większa rzecz nad którą Hudy ma przewagę od reszty. W przypadku Sitka idąc kolejno, na 4K jest w stanie dorównać Hudemu, a na niektórych typach map go nawet przebić, więc tutaj jest troszkę na równi, do tego Sitek potrafi grać na praktycznie identycznym poziomie każdy keymod i do każdego przykłada podobną wagę, nie zapominając o 9K gdzie bez problemu przebija Hudego, następenie, szybko się uczy (boosty hehe) i co najważniejsze, Sitek jest o wiele bardziej wszechstronnym graczem i uczy się równo każdego rodzaju map, gdzie u Hudego właśnie to mnie odepchnęło (brak chęci do nauki SV czy vibro map) przez co jest strasznie łatwym do przewidzenia graczem na turniejach. Tak więc mój wybór pada tutaj na wszechstronność.

2. Hudonom - większość o nim została opisana powyżej, totalny król na 7K z consistency oraz kontrola na najwyższym poziomie. Na 4K już ma większą konkurencje, lecz jego umiejętności na 7K wystarczą by przebić całą resztę poniżej w tym głosowaniu.

3. _underjoy - nasz kochany polski ziemniak, najlepsze 4K LN, najlepsza stamina oraz najlepsze vibro w Polsce. W dodatku gracz 7K/8K na poziomie zbliżającym się do Sitka (poza spam mapami hehe). Jego ogromną wadą niestety jest słaba gra turniejowa co jest bardzo ważna dla mnie, lecz żaden z graczy nie wykazał się lepszy w tym aspekcie od niego lub się w ogóle nie wykazał, tak więc wybór padł na underjoya.

4. wojek325 - szczerze, nie mam pojęcia skąd się ten człowiek wziął, na 4K, 5K, a szczególnie 7K wyprogressował tak szybko że jest po kilku miesiącach w stanie robić wyniki nieosiągalne dla bardzo wielu osób, główną jego zauważalną dla mnie wadą jest trudność ze zdobyciem dobrego acc, a co za tym również idzie, zbytni brak umiejętności grania SV map. Tak jak zostało to napisane wyżej, jest to Sitek v2 jeśli chodzi o progress, lecz z tego co mi wiadomo nie będzie miał później za bardzo czasu na grę, a szkoda.

5. -Kamikaze- - Miałem tutaj bardzo ciężki dylemat kogo wstawić na 5te miejsce, czy Kamiego czy Mausa. Maus wykazuje się bardzo dobrymi umiejętnościami gry na 7K szczególnie na LNach, to samo oczywiście można powiedzieć na 4K jeśli chodzi o kwestie LNów. Na MP4K również wykazał się bardzo dobrą turniejową grą zajmując 4te miejsce w ogólnej klasyfikacji. Kamikaze z kolei ma podobną sytuacje jak u Mausa, a jest to problem z szybszymi mapami na 4K i 7K, dodatkowo Kami w grze turniejowej wypadł gorzej od Mausa co widać było na MP4K lub może tylko jednym, ale efektownym pokazie na MWC 4K, lecz Kamikaze jest graczem bardziej wszechstronnym, ponieważ ma opanowane 8K na wysokim poziomie i dodatkowo Kami potrafi grać więcej różnych rodzajów map w przeciwieństwie do Mausa, a mowa tu oczywiście o acc, SV oraz technicznych mapach. Dlatego tak jak było to w przypadku Sitka, wszechstronność dla mnie wygrywa.

6. Transformau5 - Opisałem go już w sumie powyżej. Mocne ogólne umiejętności gry na 7K, mocne LNy na 4K i 7K oraz solidna gra turniejowa.

7. LolimeisterTDS - Około 1-2miesiące temu myślałbym czy w ogóle TDS by zasługiwał na to czy wystąpić w top10, to teraz po tym co zrobił w przeciągu tak krótkiego czasu, utwierdza mnie w przekonaniu że powinien bez problemu wystąpić. Osoba znana z tego że potrafi grać praktycznie wszystkie keymody na całkiem podobnym poziomie, ostatnio zaczął się wyróżniać całkiem mocnymi wynikami na 7K i 8K. Jeśli chodzi o keymody to jest to obok Sitka najbardziej w tym aspekcie wszechstronny gracz w Polsce.

8. Modren - Jak zostało to już wspomniane wiele razy, największy weteran osu!manii w Polsce. Naprawdę bardzo mocne 7K, stara się grać różny typ map i bardzo dobrze mu to wychodzi. Dodatkowo najlepszy gracz 9K w Polsce który jako jedyny passnął najtrudniejszą mapę rankniętą na 9K, czyli Happy End of the World. Niestety na tym się kończy, jego umiejętności gry do chociażby 4K w porównaniu do 7K są naprawdę bardzo kiepskie i niestety jest to powód dlaczego wylądował na 8mym miejscu w moim zestawieniu.

9. Krolxp - Gracz który może nie gra niczego szczególnie dobrze poza 4K i to tylko mapy stricte speedowe, ale to co on na nich robi jest na światowym poziomie czasami nie do przebicia przez wszystkich graczy w Polsce. Każdą mapę która jest stylem wziętym ze StepManii rozgramia bez problemu. Szkoda tylko że jest to jedyny aspekt w którym się szczególnie wyróżnia, dlatego zajmuje tylko 9te miejsce.

10. iGrzes - Kolejny dylemat, Ereedon czy iGrześ, długo nad tym naprawdę myślałem, najchętniej wsadziłbym ich tu obojga, lecz niestety jest to niemożliwe. Ereedon - mocny ogólny skill na 7K, jedne z najlepszych LNów w Polsce, nowa twarz w topce (nawiązując do poprzedniego filmiku), iGrzes - gorszy od Ereedona na 7K, lecz lepszy na 4K za wyjątkiem LNów, gracz bardzo wszechstronny stylowo, szczególnie bardzo mocne czytanie SV map, również nowa twarz w topce. Może się będę znowu powtarzał, ale według mnie zawsze będzie wygrywała wszechstronność, iGrzes na 7K jest aktualnie na całkiem dobrym poziomie, stale progressuje, do tego potrafi grać różny typ map, szczególnie za SV gdzie ma u mnie wielki plus.

Wyróżnienia:

Ereedon - Niestety zabrakło mi tutaj na ciebie miejsca w top10, a szkoda. Tak jak zostało to opisane wyżej, to co go głównie wyróżnia to jedne z najmocniejszych 7K LN w Polsce. Może w końcu uda ci się wyjść z regressu i będziesz stale progressował to nie będziesz na 11stym miejscu u mnie ;p

Grubonom - Jedne z najlepszych 4K LN w Polsce, które potrafiły czasem dorównać underjoyowi, lecz niestety nie wystarczające by znaleźć się w top10.

Foxylis - To co robi ten człowiek ostatnio na 7K mnie przeraża, jeśli utrzyma ten progress, to w następnym roku bez problemu znajdzie się u mnie w top10.

Oktawia - Za bycie najlepszą kobietą w manii w Polsce (no i za rozwalenie Kamiego do zera na MP4K :v ) i to nie byle jaką, nie jeden w top10 by chciał mieć takie acc jakie ona posiada.
bubcia
1. Hudonom
2. SitekX
3. _underjoy
4. Tidek
5. wojek325
6. Transformau5
7. -Kamikaze-
8. Modren
9. Ereedon
10. iGrzes
Esemoka
1. Hudonom
2. SitekX
3. -Kamikaze-
4. Ereedon
5. _underjoy
6. Transformau5
7. Modren
8. wojek325
9. LolimeisterTDS
10. iGrzes
show more
Please sign in to reply.

New reply