forum

CTB Mapok kezdőknek

posted
Total Posts
2
Topic Starter
sudosu
Sziasztok!

Ezt a topic-ot azzal a céllal hoztam létre, hogy kezdőknek osszak meg néhány mapot. Talán sikerül megszerettetnem néhány személlyel a játékmódot!
Bárki megoszthatja a javaslatait!

Lássuk én mit ajánlok egy kezdőknek. Ha még sosem játszottál a CTB móddal akkor a jó kiindulópont a Cup nehézség lehet. Ha már játszottál standard konvertált mapokat, akkor kezdheted a platter-el is.




Gyakran ismételt kérdések

Mielőtt bárki is megfejelné a billentyűzetet olvassa el ezeket a kérdéseket!

Mi az a CTB?
Sajnos ezt is muszáj, mert #hungarian-be már kérdezték! Link

Hogy lehetek jobb?
Ez a leggyakoribb kérdés amit feltettek nekem és fórumon is elég sokat láttam! Egyszerű gyakorolj.... sokat! Én is még kezdő vagyok, májusban még a 3 csillagos mapokat is alig bírtam FC-zni!

  1. Esetleg próbáld ki ExGon vagy kenji skin-jét!
  2. Állítsd be a legkényelmesebb felbontást, én és kisbee 1024x768-on játszunk, tomaszto pedig 800x600-on vagy 640x480-on teljes képernyős módban.
  3. Találd meg a legjobb frissítési frekvenciát a felbontásodhoz! Amennyit a monitorod bír az adott felbontáson, nálam ez 85Hz.
  4. Próbáld ki az egérrel való dashelést, először nagyon szokatlan lesz, de ha megtudod szokni akkor gyorsabb lehetsz!


Milyen billentyűzet javallott CTB-hez?
Magyarországon a top 3 rubberdome-al játszik.

  1. tomaszto - Laptop billentyűzet + jobbkezes egér (Genius noname)
  2. kisbee - ??? (Slim)
  3. sudosu - Delux DLK-8030 + balkezes egér (A4TECH noname)
Szóval úgy gondolom elegendő lehet egy mezei billentyűzet is a mód játszásához, de én azért beffektetek majd egy red switches Tesoro Durandal-ba! (főként mania játékokhoz)

Milyen AR-t javasolsz nomod-hoz?
Ha már az alapokat megtanultad, akkor 9, utána jöhet a 10.

Nincs staminám, mit tegyek?
Játtsz FC-ig Maraton mapokat.

Legegyszerűbb mapok amelyek sok sok PP-t adnak? (kezdő szinten)
3 csillag környéki stream mapok. Ja és PP-t farmolni nem szép dolog!!!

DT-hez legjobb AR?
Ha még tanulgatod a CTB-t akkor AR=7, ellenkező esetben 8 vagy ha Dusk-nak érzed már magad akkor 9 :D

HR-hez star rating?
HR kovnertált diff maximum 2.32 csillag legyen és tudsz gyakorolni!

A listát folyamatosan bővítem, szóval időnként érdemes visszanézni!
Kurokami

sudosu wrote:

Ha már játszottál standard konvertált mapokat, akkor kezdheted a platter-el is.
Yo. o/

Hozzátenném ehez a részhez, hogy a csak "játszottál" nem elég a Platterhez. Elég sok visszajelzés jött már hogy a különbség Salad és Platter között óriási. Ez sajnos így igaz. Nagyjából a Platter az a konvertált Insane után jön, ez a hivatalos álláspont jelenleg. Könyebb Platterek is csak egy szintbe vannak az Insane-ekkel. Ezért hát én csak konvertált Insane után javasolnám őket. Vagy a másik lehetőség, hogy kettészedni a Platter kategóriát egy könyebb és egy nehezebbre (ne Star Rating alapján pls).

Ez egy remek kezdeményezés. Ha kell bármi segítség vagy vélemény, avagy csak szimplán kérdezni akarsz, nyugodtan.
Please sign in to reply.

New reply