forum

Nickin nereden geliyor?

posted
Total Posts
125
show more
YukuZetsuji
Güzel yerlerden.
mayonezlipizza
.
HakoFixed

mayonezlipizza wrote:

Pizzacıda çalışıyordum mayonezli sosları hoşuma gidiyordu, 2013'ten beri her yerde mayonezlipizza'yım.
lul
HakoFixed
Uzun yıllar DarkCoverTR kullandım ki hala bazı hesaplarım bu şekilde. Fakat HakoFixed tamamen benim uydurmam. Bir aralar cs:go ya deli gibi sarmıştım nickim güzel olsun diye bir şeyler bulayım dedim bir anda böyle bir şey ortaya çıktı. Gerçek ismin Hakan zaten :D
Tilki_Selim
Ncikimin nereden geldiğini burada anlatamam başım belaya girebilir telefonlarım dinleniyor ,internet hesaplarım kontrol ediliyor
olabilir merak edenler bana numarasını bıraksın telefon kulubesinden onlara geri dönüş yapayım(!)

Bir de nickimle dalga geçmeyin ''Aleyna tilki fanı ha ha soyadını başa yazmış'' vb isim karalama girişiminde bulunanlar var :x , ben bu
nicki 2000 yılından beri kullanıyorum ozamanları daha Aleyna suya agu bugu diyordu ayrıca nefret ederim kendisinden ben Hatsune Miku fanıyım sadece onu dinlerim Miku_Selim<3.
Wall-e_old_1
Bir animasyon filminden ☺
Wall-e_old_1
Aka :
Tornado

Wall-e wrote:

Aka :
Isim ve bayrak benzerligi bu kadar benzeyemez ya: ----> https://osu.ppy.sh/u/6023087
Wall-e_old_1
hahaha :D ama sanırım Mania oynuyor
Valiente
Gerçek ismimin anlamı "Yiğit, cesur, korkusuz" gibi anlamlara çıktığı için bundan 7 sene önce aynı anlama gelen İspanyolca "Valiente" nickini kullanmaya karar verdim. Daha önceki yıllarda da nickim Fearless idi ^^
mayonezlipizza
.
Reha
-
Nyan Cat Nico
Nyan cat ve en sevdiğim anime karakteri olan Nico yu birleştirdim tabi şimdide adımı değiştirmek istiyorum (EDİT:VAZGEÇTİM ADIMI DEĞİŞTİRMİCEM BÖYLE İYİ :D )
Chickes
Hepiniz kansersiniz. Bu isim kendi buluşum
SkyrimWorld
The Elder Scroll V : Skyrim hayranıyım ilk başta adımı Dovahkiin koyacaktım kullanılmış Dovah denedim o da kullanılmış DovahKi!n denedim ! kullanılması yasakmış Skyrim denedim kullanılmış Sonra Skyrim dünyasından bir yeri yazacaktım Örneğin Whiterun sonra hepsini içinde bulundursun diye Skyrimin yanına World Koydum Böylelikle ismim ortaya çıktı
Qileon-
Kendim uydurdum nasıl aklıma geldi bilmiyorum
xsefax72
Babadan ogula Xx mesurdur :F
unSapless
steamda unBros adında takımımız var herkesin nickinin başına “un” tagını koyuyoruz yada buna uygun nick buluyoruz sapless zevksiz demek unSapless zevkli demek böylelikle bulmuştum :D
birb
osu! hesabımı açarken "dank birb memes" adlı bir video izliyordum. Sonrası belli.
Nariel Elanesse
kafamdan uydurduğum bir şey osu ya başlamadan önce lol de yeni isim ararken bulmuştum ilk adı Nariel Elanesse yapmıştım
sonradan çok uzun oldu diye Nariel yaptım sonrasında sıkıldığımdan dolayı Vaconie yapmıştım eski nickin iyiydi dendiğinde geri
Narieli kabul etmediğinden -Nariel yaptım ve tekrardan eski nickime geri döndüm
XCalibur-kun
Excalibur :D
DoctorH2Os
fen dersinden
Pink Another
osu!mania modunun esinlenildiği oyunlardan biri (aslında 23ü, yani şimdilik) olan Beatmania serisindeki zorluk derecelendirmeleri "Beginner" (Kolay), Normal (Normal), Hyper (Hard), şeklindedir. Bunların üstünde "Another" olarak isimendirilen zorluk seviyeleri mevcuttur.
Bilindiği üzere Beatmania Serisi'nde tüm chartlar (mapler) full-hitsound olarak (notaları isabet ettirdiğinizde ses çıkar, hiçbir notaya basmazsanız hiç ses çıkmaz) oynanılır. Another seviyesinde, daha kolay olan diğer 3 seviyelerden ayrı "farklı (diğer) sesler bulunabilir, bunun için bu seviyelere "Another" denmektedir.
(Yanlış hatırlamıyorsam) 11'inci oyundan sonra Another'dan da zor olan "Black Another" olarak isimlendirilen chartlar yazılmış ve bundan sonra da "Another" ile "Black Another" arasına "White Another" olarak isimlendirilen zorluklar çıkarılmaya başlanmıştır.
Bu terimlerin osu!'ya geçmesi ise osu!'nun ilk çıktığı zamanlarda piyasadaki ritm oyunları ile rekabet edebilmesi için (maddi yönden değilse de popülerlik yönünden) Beatmania Serisi'ndeki chartların doğrudan osu!editor ile osu! dosyasına çevrilebilmesi ile başlar (maalesef şu an bu seçenek çalışmamaktadır). osu!'da zorluk isimleri mapi yapan kişinin dilediği gibi olduğu için, mapperlar Another silsilesine "Blue Another", "Red Another" gibi isimler de eklerler.
Benim bu nicki seçmem de bu silsileye pembe rengini eklemek istediğimdendir fakat mapper olarak değil oyuncu olarak.

TL;DR : Siyahı varsa pembesi niye olmasın?
wiblywobly
"A big ball of wibbly wobbly, timey wimey stuff." Doctor Who dizisinde en sevdiğim doktorlardan biri olan 10.doktorun zamanı böyle tanımladığını gördükten sonra nickimi wibblywobbly koymaya karar verdim ama bir baktım ki kullanılıyor :') ben de dedim ki neden tek b li koymayayım ki? Böylece bu nicki kullanmaya başladım. Yıllar oldu bu nicki kullanalı ama hala o kadar çok seviyorum ki anlatamam. ^^
Misumena
tamamen rastgele.
OnyxOfyx
yx(on&of)-(beyin/mantık)-saçmalık=Onyxofyx (matematik adamı bozar)
HainPatates
Cs 1.6 oynarken kendi adımı soyadımı kullanıyordum. Ağabeyim gelip "Bu ne la böyle" deyip adımı bu yapmıştı. O an aklından ne geçiyordu süper merak ediyorum...
Mirai_San
✄‐‐‐‐Discord için nick düşünürken arkada ‐ˊ♪ 『https://www.youtube.com/watch?v=nziMTeijTZw』 ‐ˊ☆♪ açıktı
sonra Mirai olsun dedim ‐‐‐‐ˊ

şirin bence
ygykmahmutgazi
Benim nickim ise YouTube kanllarında sık gördüğümüz "NDNG" den esinlenme ("ygyk"nın anlamı "yeni gün yeni karikatür") ile oluşmuştur (bu nick İnstagramda hala kullanıyom)
Raikouhou
112servis
Reklam olmasın ama küçükken (10-11 yaşlarındaydım) AirRivals adlı, aslında çok güzel olan, yetenek isteyen ama p2w elementleriyle bok edilen güzel bir mmorpg oynardım. O zamanlar her hesaba koyduğum belli bir kullanıcı adım yoktu. Ta ki bir gün oyundaki support classında(m-gear) bir karakter açana kadar. Bu class kendisi dahil herkese sürekli bir şekilde(1-2 sn cd vardı) skill atarken beklemeden(channel time) can basabiliyordu. Bunun üstüne karakterin adına 112servis koymuştum. O oyunu, artık p2w kanserinin ne kadar saçma bir şey olduğunu farkedecek kadar büyüyene kadar oynadım. Yaklaşık 2-3 yıl aynı karakterle oynayınca isim bana yapıştı ve internette her açtığım hesaba 112servis koymaya başladım. osu!da da bu geçerliydi.
Fanduil
supporter hediyesi aldım tornado'ya sordum adım ne olsun diye o da bana bunu verdi 3 yıldır böyle kaynağını da bilmiyorum hiç xd
-Kanzaki
Zwef
4 harfli kısa ve öz bir nick istiyodum gözlerimi kapadım rasgele bastım bu çıktı
BakmaUtaniyorum
U
ikinoktace
:c
-Rain-
mortal kombat...
Intel 8086

-Rain- wrote:

mortal kombat...

yuno mortal kombatta miydi :D

benimki bariz bence (Intel 8086'dan geliyor Intel 8086)
Tokisaki
İlk nickim olan Albies kendi uydurduğum bir nickdi ilk supporter'ımı alıp sevdiğim "Anime Görl" ismine çevirdim 2 senedir kendileriyle iyi kötü anlaşıyoruz...
skolodojko
random attım
show more
Please sign in to reply.

New reply