forum

OBC 2017

posted
Total Posts
232
show more
Trishma
Pool je onako meh, iako je riggan za smiljka (lul). Nisu neke mape, mada ne vidim kako/zasto je riggano u akijevu/maksovu korist, jer nisu jedini koji znaju da igraju stare mape i mape sa neuobicajenih ritmom.

6/10
Seni

PotatoeSalad wrote:

ubi se : )
netko je ljut sto nije prosao group stage
Topic Starter
schultzika

Seni wrote:

Bojimo se Akija i Mausa, pls halp!
Banaj mape koje smo rigali njima, pickaj mape koje smo riggali vama - ez win, puno vise mapa ide vama u korist

Mojanovic wrote:

Barem napravite pravilo da ne smiju nerankovane jer su ipak nerankovane sa razlogom. Drugo mi nista nesmeta
To je bilo pravilo prije koje smo sada ignoriral kao socijalni experiment. Izgleda da rezultati nisu zadovoljavajuci! I prosli i pretprosli map pool su imali unranked mape. Zasto sada panika? Igrao sam mape i nisu mi djelovale tesko, igrivo je sve, jel mi nesto promaklo?

MaridiuS wrote:

u potpunosti se slazem sa senijem, iako dosta mape su rakovi koji ja igram, opet ne dolici da priadaju turniru, nekako su ciganske xd
A bas smo tvoju parapara mapu isli stavit fak xd

Dostedt wrote:

Ja sam prvi bio protiv unranked mapa i kad su prekrsili to pravilo prosli put bilo je kao aaaa mapa je super samo je ta mapa. Sad ih je vise. Ja necu imati vise nista s turnirom iz nekih drugih razloga ali slazem se sa senijem u vezi hd pickova sta sam reko i javno na streamu danas, provjerite slobodno. LP
Da Dostedt je uvijek bio protiv unranked pickova. Nismo slusali, jbg. Slazem se i ja, hd pickovi bi trebali inace biti taki da budu teski sa HD. Ja ocito nisam expert u HD ali eo meni osobno su prva 2 picka sa hd zeznuta zbog hd. Zasto smo stavili obicnu mapu u HD pool? JA SAM TRAZIO. Zasto? Jer sam znao da ce se ljudi uspaniciti zbog ostalih mapa i reko ajd da im damo neku normalnu default osu 2016 mapu u HD pick.
Dostedt
Hurr durr svi su retardirani ajmo i mi. Trebo je onda score v 2 bit. Imali smo dogovorena pravila i zbog finnua ih se ne drzi. Mene boli kurac jer ni ne igram al seni je lijepo sve objasnio a vi se mozete branit koliko ocete ali argumente i dalje necete imat. Samo se vi drzite CCCC
Skrelz

Seni wrote:

PotatoeSalad wrote:

ubi se : )
netko je ljut sto nije prosao group stage
ja ne igram batice
Seni

PotatoeSalad wrote:

Seni wrote:

netko je ljut sto nije prosao group stage
ja nemam prijatelja

:(


schultzika wrote:

Seni wrote:

Bojimo se Akija i Mausa, pls halp!
Banaj mape koje smo rigali njima, pickaj mape koje smo riggali vama - ez win, puno vise mapa ide vama u korist

Mojanovic wrote:

Barem napravite pravilo da ne smiju nerankovane jer su ipak nerankovane sa razlogom. Drugo mi nista nesmeta
To je bilo pravilo prije koje smo sada ignoriral kao socijalni experiment. Izgleda da rezultati nisu zadovoljavajuci! I prosli i pretprosli map pool su imali unranked mape. Zasto sada panika? Igrao sam mape i nisu mi djelovale tesko, igrivo je sve, jel mi nesto promaklo?

MaridiuS wrote:

u potpunosti se slazem sa senijem, iako dosta mape su rakovi koji ja igram, opet ne dolici da priadaju turniru, nekako su ciganske xd
A bas smo tvoju parapara mapu isli stavit fak xd

Dostedt wrote:

Ja sam prvi bio protiv unranked mapa i kad su prekrsili to pravilo prosli put bilo je kao aaaa mapa je super samo je ta mapa. Sad ih je vise. Ja necu imati vise nista s turnirom iz nekih drugih razloga ali slazem se sa senijem u vezi hd pickova sta sam reko i javno na streamu danas, provjerite slobodno. LP
Da Dostedt je uvijek bio protiv unranked pickova. Nismo slusali, jbg. Slazem se i ja, hd pickovi bi trebali inace biti taki da budu teski sa HD. Ja ocito nisam expert u HD ali eo meni osobno su prva 2 picka sa hd zeznuta zbog hd. Zasto smo stavili obicnu mapu u HD pool? JA SAM TRAZIO. Zasto? Jer sam znao da ce se ljudi uspaniciti zbog ostalih mapa i reko ajd da im damo neku normalnu default osu 2016 mapu u HD pick.

Prestanite pickat unranked mape jer ocito ne znate sta radite

Nadjite trecu osobu koja ce pickat jer ti i finu nemate pojma
Dostedt

schultzika wrote:

Banaj mape koje smo rigali njima, pickaj mape koje smo riggali vama - ez win, puno vise mapa ide vama u korist
valjda on zna šta mu ide u prilog. nemoj uopće pisat da je riggano u bilo čiju korist, okej šala i sranja al sad su ozbiljne optužbe.

schultzika wrote:

To je bilo pravilo prije koje smo sada ignoriral kao socijalni experiment. Izgleda da rezultati nisu zadovoljavajuci! I prosli i pretprosli map pool su imali unranked mape. Zasto sada panika? Igrao sam mape i nisu mi djelovale tesko, igrivo je sve, jel mi nesto promaklo?
super. organiziramo jedan turnir godišnje, ajmo eksperimentirat na njemu protivno pravilima koja su radila just fine dosad.

schultzika wrote:

A bas smo tvoju parapara mapu isli stavit fak xd
nadasve odličan argument. jasno mi je da je i njegovo samo mišljenje ali seni ga je jako dobro obrazložio
Skrelz

Seni wrote:

PotatoeSalad wrote:

ja nemam prijatelja

ispao sam glup a i los mi je comeback jbg
Dostedt

PotatoeSalad wrote:

Seni wrote:

ja nemam prijatelja

ispao sam glup a i los mi je comeback jbg
[/quote]


znači ti seronjo ne igraš, ne organiziraš, ne radiš ništa, samo si došao provocirati senija. slobodno odjebi s teme, ne znam zašto si još tu
Seni

PotatoeSalad wrote:

Seni wrote:

ispao sam glup a i los mi je comeback jbg
spao sam glup a i los mi je comeback.jpg
MaridiuS

Dostedt wrote:

schultzika wrote:

A bas smo tvoju parapara mapu isli stavit fak xd
nadasve odličan argument. jasno mi je da je i njegovo samo mišljenje ali seni ga je jako dobro obrazložio
S-sta, kakvo veze ima seni i njegovo misljenje sa mojom parapara mapom koju vrv nije ni video xd

A moje inace misljenje je da nema dovoljno raznolikosti u map poolovima. U nomod, treba da se vidi neka novija speed i alt mapa, po jedna stara, sa starim gimickovima, nova stream, nova consistency i novija technical mapa, zato sto su uglavnom objektivno bolje. U HD sve mape imaju isti bpm ovde (+-5). HR je okej, DT nisam ni video osim onu iz 2010 sto je ubi boze. Postoje naravno dobre mape, ali nisu kompatibilne sa drugim jer zahtevaju slican skillset.

Nije bitno sto su unrankane kolko sto su nekvalitetne. Postoje razni razlozi zasto je to tako, i to mapperi mogu da razumeju, a igraci to osecaju u podsvest. (iako nisam neki bogzna mapper, moddovao sam, i gledao druge, nove mape, dok su takodje meni ljudi modovali i obasnjavali kako stvari stoje) Mogu pokusati objasniti, ali seni je vec pokusao, i nisam prepoznao mnogo znake razumevanja, tako da ce biti uzalud.

Ne zelim da napadam nikog samo iznosim misljenja, to preporucujem i vama, da psujete map pool i da se svadjate oko njega a ne da saljete licne uvrede zbog tog i tog, jer to nije relevatno ovde, i pokusavamo valjda neki profesionalizam da imamo.
Seni

MaridiuS wrote:

A moje inace misljenje je da nema dovoljno raznolikosti u map poolovima. U nomod, treba da se vidi neka novija speed i alt mapa, po jedna stara, sa starim gimickovima, nova stream, nova consistency i novija technical mapa, zato sto su uglavnom objektivno bolje. U HD sve mape imaju isti bpm ovde (+-5). HR je okej, DT nisam ni video osim onu iz 2010 sto je ubi boze. Postoje naravno dobre mape, ali nisu kompatibilne sa drugim jer zahtevaju slican skillset.
Dostedt
Maridiuše, tvoje mišljenje u vezi poola je i dalje bilo samo mišljenje, koje je seni ranije obrazložio. cimer nije ništa konstruktivno napisao.
ovaj tvoj komentar je super i nadam se takvima i s druge strane (ekipa finnu cimer aki i ostali koji podržavaj pool) ali njima dosad ne ide ništa osim baljezganja
- Aki
xd
Dostedt
ja sam se bunio i na prvom poolu zbog unranked mape. a da podsjetimo, morali su i HR pickove mijenjat. i ovaj pool su DT pick morali promijenit. ti aki ništa ne daješ od argumenata, samo pričaš o tuđem ponašanju. čovjek je lijepo objasnio šta ne valja i zašto. to nije MIŠLJENJE, to je TAKO. vi niste napravili ništa osim "SENI JE RETARDIRAN"
MaridiuS

Dostedt wrote:

Maridiuše, tvoje mišljenje u vezi poola je i dalje bilo samo mišljenje, koje je seni ranije obrazložio. cimer nije ništa konstruktivno napisao.
ovaj tvoj komentar je super i nadam se takvima i s druge strane (ekipa finnu cimer aki i ostali koji podržavaj pool) ali njima dosad ne ide ništa osim baljezganja
Volim te dragane <3

Edit:

Dostedt wrote:

ja sam se bunio i na prvom poolu zbog unranked mape. a da podsjetimo, morali su i HR pickove mijenjat. i ovaj pool su DT pick morali promijenit. ti aki ništa ne daješ od argumenata, samo pričaš o tuđem ponašanju. čovjek je lijepo objasnio šta ne valja i zašto. to nije MIŠLJENJE, to je TAKO. vi niste napravili ništa osim "SENI JE RETARDIRAN"
volim te x2 <3
Skrelz

Dostedt wrote:


znači ti seronjo ne igraš, ne organiziraš, ne radiš ništa, samo si došao provocirati senija. slobodno odjebi s teme, ne znam zašto si još tu[/quote]

nemoj se ljutiti
Trishma

PotatoeSalad wrote:

Dostedt wrote:

znači ti seronjo ne igraš, ne organiziraš, ne radiš ništa, samo si došao provocirati senija. slobodno odjebi s teme, ne znam zašto si još tu
nemoj se ljutiti
it's only game, why you heff to be mad
Seni
why u hef to be mad
MaridiuS

Seni wrote:

why u hef to be mad
I ja volim kefir
Topic Starter
schultzika
Nakon uzimanja svih faktora u obzir:
  1. pola igraca se oce napiti ovaj vikend i nemogu igrati subotom
  2. druga polovica nece pristati na nikakav kompromis
  3. map pool je popljuvan
  4. ljudi se opcenito ponasaju kao najvece picketine
Turnir se odgadja tjedan dana i igra se tek za 2 tjedna. Biti ce novi map pool i schedule.
Losa posljedica ovoga je sto finale pada na uskrs pa cemo vjerojatno i to morat pomaknit tjedan iza, ali o tom potom.

Ne zelim cuti da netko ide baki ili djedu u posjetu ili da se oce drogirati u subotu. Ne zanima me, prijavili ste se na turnir, znali ste da ce se igrati subotama i nedjeljama, rekli smo (nasa greska) da cemo vam izaci u susret u pomicanju schedula. Ali jebemu mater, vama se neda probudit u 12 da igrate. I zbog tog trazite reschedule(ovo se ozbiljno dogodilo). Gumica je heroj sto je imao zivaca trpiti sve to i nije nikad nista rekao.
Uglavnom, od sada nadalje uvazavamo samo ozbiljne probleme kada neka ekipa ne moze prisustvovat.


Ovo je trebao biti casual turnir koji radimo za sebe. Nadjemo se na strimu i prepucavamo se kao uvijek i navijamo za ekipe. Ovo danas sto se dogodilo je masakr. Ljudi su se posvadili, svi se mrze i seru tu (i ja medju njima). Uzet cemo pauzu, zaboravit cemo sta se desilo i idemo dalje. Ako bude problema sljedeci tjedan opet, ocito nismo u stanju odraditi normalan turnir.

Ako se itko prepoznao u ovom sto sam pisao, ispricavam se ako sam uvrijedio.
edit: oni koji nisu uopce bili tu i nisu ni krivi ni duzni, takodjer duboke isprike za ovaj tjedan pauze.
Maus
Isprika prihvacena. 8-)
Seni

Maus wrote:

Isprika prihvacena. 8-)
Trishma

schultzika wrote:

pola igraca se oce napiti ovaj vikend i nemogu igrati subotom
druga polovica nece pristati na nikakav kompromis
I prethodnih vikenda se ljudi nisu pojavljivali pa nije bio neki problem.

schultzika wrote:

Ali jebemu mater, vama se neda probudit u 12 da igrate. I zbog tog trazite reschedule(ovo se ozbiljno dogodilo).
Sprdao sam se brt...

schultzika wrote:

Gumica je heroj sto je imao zivaca trpiti sve to i nije nikad nista rekao.
<3

Sve u svemu mislim da je malo glupo sto odlazete turnir, al' ae, mozda valja da se svi iskuliraju malo.

I samo da ponovim nesto sto napisah juce: It's only game, why you heff to be mad

PS: Pool ocekujemo pocetkom sledece nedelje onda, predpostavljam?
Seni

Trishma wrote:

ja ne znam sta se desava
Trishma

Seni wrote:

Trishma wrote:

ja ne znam sta se desava
nisi daleko
Seni

Trishma wrote:

Seni wrote:

nisi daleko
:? ni ja vise
Mojanovic
treba sam ga cutat >.>
fino stavite pool pa neka Balkan community bira koje ce unranked biti (ili da dajemo predloge) i ako sto se usere nasa krivica
Seni

Mojanovic wrote:

treba sam ga cutat >.>
fino stavite pool pa neka Balkan community bira koje ce unranked biti (ili da dajemo predloge) i ako sto se usere nasa krivica
nece unranked vise. najgora odluka u povijesti tournamenta
Mojanovic

Seni wrote:

nece unranked vise. najgora odluka u povijesti tournamenta
ne smeta meni unranked no eto samo predlozih ako budu celi tako da nemoze niko njih krivit
Seni

Mojanovic wrote:

ne smeta meni unranked no eto samo predlozih ako budu celi tako da nemoze niko njih krivit
ali zasto podijeliti krivnju za lose mape medju vise ljudi ako mozemo imat nula losih mapa


IAKO je moguce pickati dobre unranked mape ako nadjemo nekoga tko je sposoban odrediti kvalitetu mape (npr beatmap nominator)
Dostedt
Ne moze narod birat jer ce plakat protivnici da je riggano opet
Trishma

Mojanovic wrote:

fino stavite pool pa neka Balkan community bira koje ce unranked biti (ili da dajemo predloge) i ako sto se usere nasa krivica
kakav bi to tek kancerogen pool bio sine nisi svestan
Gumica
I was sadly not present this weekend to witness this drama unfold, but here are my 2 cents;
drama box :V
In regards to reschedules; The hardest part are prerequisites and group stage (because they consume the most amount of time). I only got one reschedule request this week, meanwhile (according to Schultzika) there were 4 or 5 this week that were complaining and refusing to accept any changes or compromises with opponents. Last year, I forced the reschedules and we had problems. This year, i'm a lot more liberal towards it (forcing people to arrange things themselves), and we have problems. We had a long and wide debate in the registration phase on how the rules should be set. And i'll be the first one to enforce them. As is written in the rules, if teams cannot agree on a reschedule, we'll use the original date and time of the matches. Some people were kind enough to let me know beforehand on how they will be available (for example Kix not being able to play on Saturdays), so I moved their matches before even posting the schedules. Also, (speaking for myself) I know my availability for a whole month ahead, so I find it so much more stupid when I get reschedule requests on Saturday mornings, with people expecting me to change the matches.

In regards to map pool; Honestly, the maps were not to my taste personally either. And if that's also your opinion, then so be it. You have every right to critique. However, making a scene out of it is distasteful. You people are not the part of the staff, you don't make up the tournament format, tournament rules, communications, etc. If our map pool picker decided on these maps, then those are the maps that will be played. And that's it. It's up to the person in charge to decide whether or not to accept the critiques and make the changes. And that goes for every aspect of the tournament, not just the map pool.


Anyways, here is the new schedule for the next week (because we're having a break this week now)

This is probably the first and the last time we will do a break such as this. Sadly, the weight of this burden only falls back upon you players, as the finals will most likely be played on Easter.
Seni

Trishma wrote:

Mojanovic wrote:

fino stavite pool pa neka Balkan community bira koje ce unranked biti (ili da dajemo predloge) i ako sto se usere nasa krivica
imam jako dobar point




Gumica wrote:

I was sadly not present this weekend to witness this drama unfold, but here are my 2 cents;
drama box :V
In regards to reschedules; The hardest part are prerequisites and group stage (because they consume the most amount of time). I only got one reschedule request this week, meanwhile (according to Schultzika) there were 4 or 5 this week that were complaining and refusing to accept any changes or compromises with opponents. Last year, I forced the reschedules and we had problems. This year, i'm a lot more liberal towards it (forcing people to arrange things themselves), and we have problems. We had a long and wide debate in the registration phase on how the rules should be set. And i'll be the first one to enforce them. As is written in the rules, if teams cannot agree on a reschedule, we'll use the original date and time of the matches. Some people were kind enough to let me know beforehand on how they will be available (for example Kix not being able to play on Saturdays), so I moved their matches before even posting the schedules. Also, (speaking for myself) I know my availability for a whole month ahead, so I find it so much more stupid when I get reschedule requests on Saturday mornings, with people expecting me to change the matches.

In regards to map pool; Honestly, the maps were not to my taste personally either. And if that's also your opinion, then so be it. You have every right to critique. However, making a scene out of it is distasteful. You people are not the part of the staff, you don't make up the tournament format, tournament rules, communications, etc. If our map pool picker decided on these maps, then those are the maps that will be played. And that's it. It's up to the person in charge to decide whether or not to accept the critiques and make the changes. And that goes for every aspect of the tournament, not just the map pool.


Anyways, here is the new schedule for the next week (because we're having a break this week now)

This is probably the first and the last time we will do a break such as this. Sadly, the weight of this burden only falls back upon you players, as the finals will most likely be played on Easter.

ne razumijes koliko je pool katastrofalno los. ne mozes nekome dozvoliti da radi ovo "If our map pool picker decided on these maps, then those are the maps that will be played" ako doslovno ne zna sto radi i ne prima nikakvu kritiku niti pristaje na to da se promijeni bilo sta. to je sramota. ali sve smo vec prosli i gotovo je. treca osoba koja nije u dosluhu s nikim osim sulcike ce birat mape i nitko se nece moc zalit (osoba koja je kvalificirana procijeniti kvalitetu mape).
Gumica
One man's trash is another man's treasure.

We'll agree to disagree here, since i'm quite far-right aligned as it comes to discipline and rules. But regardless, we changed things, and we've listened. This time as well. But i was saying for things in general. If people want to escalate things into verbal arguments and insults on every occasion, then it's better to just cancel the entire thing, honestly.

Anyways, hopefully we can finish the tournament in peace now. Pray. :)
Topic Starter
schultzika
Seni
Mojanovic

Trishma wrote:

Mojanovic wrote:

fino stavite pool pa neka Balkan community bira koje ce unranked biti (ili da dajemo predloge) i ako sto se usere nasa krivica
kakav bi to tek kancerogen pool bio sine nisi svestan
nisam mislio da mi bramo kancerogene posto to ce bit 100% nego dadnu nam 6 mapa od toga biramo 2,3 . Tako nesto , ali da nasli bi mi nacin da useremo i to xD
Mojanovic
meikaruza (y) jedna od mojih omiljenih xD
show more
Please sign in to reply.

New reply